Şartlar & Koşullar

Satın aldığınız ürünü, Tüketici Kanunu Hükümleri’ne uygun olarak aşağıdaki durumları göz önünde bulundurarak iade edebilirsiniz,

 

- İade veya değişim için ürününüzü ve orijinal fatura nüshaları ile birlikte adresimize göndermelisiniz. 

- Ürünün teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde iadesi yapılmalıdır.  

- Ürünün orijinal kutusunun yırtılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.

- Ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması gerekmektedir.

- Ürün ambalaj içeriğinin tam olması gerekmektedir.

 

Kanunla belirlenmiş olan bazı ürünler iade kapsamı dışında tutulmuştur.

 

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, traş köpüğü, epilatör, diş bakım ürünleri vs.) ile sarf malzemeleri (toner, kartuş…vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade alınabilmektedir.

 

İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır. Ambalaj/paketi açılmış, kurulumu yapılmış ekran ve TV’ler, sim kart takılan, Wi-Fi bağlantısı, kullanıcı tanımlaması yapılan cep telefonları, notebook ve tabletler, iade alınamaz.

 

Kurulum gerekmeyen ürünler, kullanılmamış olsa dahi tekrar orijinal satış paketi satılabilir özelliğini kaybetmemiş olmalıdır. 

 

Ürün arızalı / hasarlı /eksik /farklı ise nasıl iade edilir;

 

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilirsiniz.Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

 

Kurulum gerektiren ürünlerde ürün teslim alındıktan sonra 7 gün içinde yetkili servis tarafından kutu açılmalı ve arıza/hasar var ise servis raporu düzenlenmelidir. Teslimattan sonra 7 günün geçmesi durumlarında müşteri tarafından tespit edilen hasar ve arıza durumları için servis raporu düzenletmezseniz üründeki sorunu ispatlamak mümkün değildir.

 

Garanti kapsamındaki arızalı tüm ürünler için değişim işlemleri servis raporu ile yapılabilmektedir. Yetkili servisler tarafından yapılan inceleme sonucu değişim ve/veya iade kapsamında olduğu belirlenen ürünler için değişim/iade işlemi yapılır.

 

İade ve değişimlerde anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo şirketi ile gönderim yapılması gerekmektedir.

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.Daha detaylı bilgi için 0(212) 522 48 99'nolu Müşteri Destek Hattımız ile iletişime geçiniz.